0

Acmella oleracea zaczęłam uprawiać na naszej farmie 3 lata temu, najpierw eksperymentalnie kilka sadzonek. Metodą prób i błędów sadziliśmy naszą roślinkę, szukaliśmy dla niej najlepszego towarzystwa roślin i najlepszego miejsca w naszym ogrodzie. W chwili obecnej uprawiamy już Acmelle dla kilku firm kosmetycznych w Polsce i za granicą. Na Mojej Farmie Urody specjalizujemy się w uprawie roślin kosmetycznych jak nagietek lekarski, szałwia lekarska, Lawenda, pokrzywa, skrzyp i wiele innych. Ciagle poszukujemy nowych odmian i badamy nowe rośliny.

Acmella jest bardzo ciekawą rośliną kosmetyczną ze względu na zawarty w niej spilantol, który ma działanie podobnie do botoksu. Spilantol, który stosowany zewnętrznie zmniejsza napięcie  mięśni, przyczyniając się do redukcji  zmarszczek mimicznych na twarzy, można więc by powiedzieć iż spilantol wprowadza naszą skórę w stan „relaksu”. Hamuje skurcze mięśni podskórnych, w tym mięśni mimicznych twarzy działa więc przeciwzmarszczkowo, liftingująco, wygładzająco, regenerująco. Ziołowy botoks ma również działanie ujędrniające, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu  i elastyny.  Spilantol jest skuteczny ponieważ bardzo dobrze pokonuje barierę naskórkową i migruje w głąb skóry. Dodatkowo działa przeciwzapalnie i przeciwwirusowo, przyspiesza gojenie się ran.  Stosowany regularnie sprawia iż cera wygląda na wygładzoną, delikatnie napiętą, jest zrelaksowana tak jakbyś wróciła z wakacji. Takie regularne „relaksowanie” twarzy ma w perspektywie czasu bardzo ogromny wpływ na ładny i gładki wygląd cery.

Z ziela Acmelli możecie przyrządzić

Mgiełkę do twarzy „ziołowy biolifting”: wystarczy iż ziele Acmelli świeże bądź suszone  (ok 1 łyżeczka) bardzo drobno pokroicie i zalejecie szklanką zimnej wody. Taką wodę pozostawcie na kilka godzin, po czym przecedźcie i przelejcie do opakowania z atomizerem. Gotowe – mgiełki możecie używać codziennie. 

W naszym sklepie znajdziecie m.in

krem ziołowy biolifting

masło do ciała ziołowy biolifting

masełko do twarzy ziołowy biolifting

olej z acmella oleracea 

Acmella jest bardzo przyjemna w uprawie i zachęcam Was do wysadzania jej we własnym ogrodzie a nawet w domowych doniczkach.

0

TOP