Nowy OCET SKRZYPOWY

OCET SKRZYPOWY (skoncentrowany)

Nowy produkt

32,00 zł brutto

Dodaj do listy życzeń

Opis

Składniki ocet jabłkowy ekologiczny, ziele skrzypu.
Waga netto 100 ml

Więcej informacji

Czym jest ocet i jak działa na skórę i włosy ?

Pierwszą rzeczą którą robi ocet jest to iż pomaga odzyskać naturalną równowagę pH skóry, co jest niezwykle istotne dla zachowania przez nią piękna. Po drugie jest wspaniałym źródłem 100 % naturalnego roślinnego krzemu. 

Ocet skrzypowy jest wspaniałym źródłem krzemu. 


Krzem bierze udział w tworzeniu włókien kolagenowych a więc zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Bardzo szybko poprawia wygląd cery, redukuje przedwczesne wiotczenie. Wspomaga procesy odnowy skóry.

Badania pokazują iż już po 3 miesiącach obserwuje się wyraźną redukcję zmarszczek, znaczne zwiększenie grubości i wzmocnienie skóry twarzy oraz ogólną poprawę stanu włosów i paznokci. Krzem bardzo ogranicza wypadanie włosów i przyspiesza ich wzrost.


Ponadto ocet pomaga likwidować trądzik, redukuje blizny (zawiera enzymy, które zmniejszają wydzielanie sebum oraz przyspieszają gojenie niedoskonałości).
Ocet skrzypowy działa jak naturalny peeling enzymatyczny – usuwa stare, martwe komórki naskórka, odsłaniając zdrową i promienną cerę. Blizny potrądzikowe stają się mniej widoczne, a skóra nabiera blasku.

Jak stosować ?
Na włosy proponuję rozcieńczenie 1:4, w zestawie jest miarka i jedną miarkę octu trzeba rozcieńczyć 4 miarkami wody, ocet ma charakterystyczny zapach, jednakże po umyciu włosów już go nie będzie.
To jak ja polecam stosować ocet na włosy to po pierwsze go wcierać w skórę głowy  a po drugie przy pomocy atomizera rozpryskać go na włosy i pozostawić na ok 30 minut, a następnie umyć włosy szamponem. 
Natomiast stosowanie octu na twarz jest troszkę inne, tutaj rozcieńczenia trzeba dobrać do potrzeby i skóry
Dla skóry cienkiej i wrażliwej 1:10 (jedna miarka octu na 10 miarek wody)
Dla skóry grubszej i problematyczniej 1:5  (jedna miarka octu na 5 miarek wody)
Dla skóry bardzo problematyczniej 1:3  (jedna miarka octu na 3 miarki wody)
Skóra po pierwszym użyciu może się troszkę czerwienić, jeżeli tak będzie to trzeba wówczas to jeszcze bardziej rozcieńczyć.

Opinie

Napisz opinię

OCET SKRZYPOWY (skoncentrowany)

OCET SKRZYPOWY (skoncentrowany)