Nowy TONIK WYRÓWNUJĄCY KOLORYT

NOWA RECEPTURA + OCET Z BURACZKÓW pożywienie dla skóry TONIK WYRÓWNUJĄCY KOLORYT

Nowy produkt

ocet z marchwi (10%), ocet z chrzanu (10%), ocet z buraczków (10%), napar z liści chrzanu (70%)

Więcej szczegółów

37,00 zł

Dodaj do listy życzeń

Opis

Składniki ocet chrzanowy (10 %), ocet marchwiowy (10 %), ocet z buraka (10%) napar z liści chrzanu (70%).
Pojemność netto 100 ml

Więcej informacji

TONIK WYRÓWNUJĄCY KOLORYT

Tworząc ten tonik chciałam oddać Wam produkt dzięki któremu Wasza cera będzie wyglądała bardzo zdrowo, bez stanów zapalnych, przebarwień o ładnym, zdrowym kolorycie.

 

Tonik jest wspaniały dla skóry z dwóch powodów

  1.     Po pierwsze systematycznie złuszcza naskórek.
  2.     Zakwaszane są ujścia gruczołów, co jest niezwykle ważne ponieważ dzięki temu nie dochodzi do rozwoju bakterii powodujących trądzik.

Przy tworzeniu receptury używamy chrzanu, marchwi oraz buraczków z naszych upraw 

Chrzan: jest wspaniałym źródłem naturalnej witaminy C, która uczestniczy w wytwarzaniu kolagenu w skórze jak również wspaniale ją rozjaśnia.  Działa wybielająco na skórę, usuwa liczne plamy, pobudza miejscowo krążenie krwi i hamuje rozwój bakterii. Witamina C bardzo efektywnie usuwa przebarwienia ze skóry, dobrze oczyszcza pory i zmiękcza naskórek. Chrzan jest bogaty w siarkę, jod, żelazo, wapń i magnez. W liściach występują flawonoidy: kwercetyna, kemferol i rutyna, ponadto kumaryny, kwasy fenolowe, enzymy (mirozynaza, peroksydaza).

Napar z liści chrzanu jest źródłem związków siarki, flawonoidów i witamin.

Chrzan pochodzi z naszych upraw, jest przez nas przechowywany i świeży dostępny dla Was przez cały rok.    

Marchew: Karotenoidy zmniejszą rozmiar melanocytów i redukują ilości melaniny – barwnika skóry, który produkowany w nadmiarze powoduje tworzenie niepożądanych przebarwień. Znacznie redukują posłoneczne i hormonalne przebarwienia, redukują przebarwienia pozapalne, np. potrądzikowe.

Buraczki: bardzo korzystnie wpływają na skórę, włosy oraz paznokcie. 

 

Bardzo często wini się sebum skóry za całe nieszczęście w występowaniu stanów zapalnych. Ja mam trochę inne podejście do tego. Sebum jest dla skóry niezwykle potrzebne ! ochrania nas przed fotostarzeniem się skóry poprzez redukcję ilości promieni UV, zapobiega utracie wody  - wspomaga więc nawilżenie. Każde umycie twarzy silnym środkiem sprawia iż skóra pozostaje bez ochrony na kilka godzin. Dlatego nasza skóra produkuje więcej  sebum aby jak najszybciej ochronić skórę i mamy tutaj sytuację w której zmywamy z twarzy sebum a skóra produkuje go jeszcze więcej.

Problemem nie jest sebum ale jego skład. Ponieważ to jakie produkty nakładane są na skórę, jaką dietę macie, co codziennie spożywacie wpływa na to jaki skład kwasów tłuszczowych wchodzi w skład sebum.

Kolejną rzeczą o której chciałabym abyście widziały jest to iż zdrowa skóra ma pH  pomiędzy 4,5 a 6 i to właśnie ten odczyn skóry sprawia iż jest ona promienna, bez stanów zapalnych, suchości oraz podrażnień. Co jest jeszcze bardzo istotne - kwaśne pH skóry ochrania kolagen a więc ochrania nas przed szybkim starzeniem.

Skóra która staje się alkaliczna od razu ma trądzik, jest albo mocno przesuszona albo przetłuszcza się.

Niestety ale produkty do mycia są głównym winowajcą zmian pH, nigdy nie można myć skóry mydłem którego pH wynosi 9-11 , żelami,  im coś się mniej pieni tym jest lepsze dla skóry.

Zadbanie o pH skóry przyniesie tak szybkie rezultaty że będziecie zdziwione jak pięknie i zdrowo Wasza cera może wyglądać.

 

PAMIĘTAJCIE O SYSTEMATYCZNOŚCI, w kosmetyce wszystko liczy się w cyklach 30 dniowych. Wynika to z tego iż cykl odnowy dla skóry podobnie jak nasze-kobiece cykle hormonalne trwa 30 dni. Od momentu podziału komórki fibroblastu do momentu złuszczenia się jej jako naskórek mija 30 dni. Pamiętajcie o tym przeprowadzając jakiekolwiek kuracje. Dbanie o skórę wymaga systematyczności i 30 dniowej wytrwałości.  

Opinie

Napisz opinię

NOWA RECEPTURA + OCET Z BURACZKÓW pożywienie dla skóry TONIK WYRÓWNUJĄCY KOLORYT

NOWA RECEPTURA + OCET Z BURACZKÓW pożywienie dla skóry TONIK WYRÓWNUJĄCY KOLORYT

ocet z marchwi (10%), ocet z chrzanu (10%), ocet z buraczków (10%), napar z liści chrzanu (70%)