0

Hrabina Rzewuska

Nowa, kobieca marka na Mojej Farmie Urody.

Ewę i Jacka, twórców marki Hrabina Rzewuska poznałyśmy z Martą kilka miesięcy temu. To niesamowite małżeństwo, które część swojego życia spędziło mieszkając i pracując w Katarze i stamtąd pochodzi inspiracja na ich produkty – perfumy.

Oczywiście, od razu z Martą musiałyśmy przetestować nowe produkty – i zdarzyło się coś co jest ciężkie do uwierzenia w przypadku sióstr – spodobał się nam ten sam zapach 🙂 biała perla. Zakochałyśmy się w tych kobiecych perfumach od razu, tym bardziej, że obydwie mamy „złe samopoczucie” po perfumach drogeryjnych – tutaj wszystko było w porządku – co jest ogromnym plusem tych przepięknie pachnących perfum, ale wróćmy na chwilę do Ewy i Jacka  i ich historii 🙂

Jak przyznaje Ewa, “Mieszkając  w Katarze każdego dnia zachwycałam się różnorodnością zapachów.

Aromat przypraw sprzedawanych na targach i w sklepach, parzona kawa, tytoń palony w sziszach w kawiarenkach, apetyczna woń potraw wymykająca się z restauracji, wyperfumowani mieszkańcy Kataru obok których ciężko było przejść obojętnie pobudzały zmysły na każdym kroku.

Po powrocie do Polski dzięki popularnym na Bliskim Wschodzie olejkom zapachowym znowu mogłam się poczuć jakbym spacerowała po tętniących życiem promenadach Pearl i Lusail, czuć powiew wiatru na pustyni Zekreet czy delektować się aromatami restauracji na Katarze.

Zaczęłam rozpowszechniać zapachy Orientu wśród rodziny i przyjaciół, a następnie w szerszych kręgach. Entuzjastyczne przyjęcie pięknych zapachów zainspirowało mnie do stworzenia marki wysokiej jakości perfum w olejku Hrabina Rzewuska.”

Nazwa Marki

Jak mówi Ewa, ciekawość tajemniczym Wschodem kiełkowała w niej od kilku lat. Przyczyniła się do tego fascynująca historia życia jej przodka Wacława Seweryna Rzewuskiego-polskiego szlachcica, znawcy koni, podróżnika. W latach 20-tych XIX wieku przemierzał stepy Arabii pod pretekstem zakupu koni dla cara Aleksandra. Poprzez udział w bitwach, odwagę, znajomość koni przybliżył się do Beduinów i podbił ich serca. Stał się dla nich legendą, opowiadano o nim historie i śpiewano pieśni, nadano mu tytuł emira. Tworząc własną markę Ewa postanowiła oddać cześć Wacławowi Rzewuskiemu i nazwać ją Hrabina Rzewuska. „Pragnę kultywować jego historię, która dodała mi odwagi w spełnieniu zawodowego marzenia” dodaje.

Rzewuskiemu poświęcili swoje utwory m.in.: Adam Mickiewicz (Farys), Juliusz Słowacki (Duma o Wacławie Rzewuskim), Wincenty Pol (Hetman Złotobrody), Tadeusz Miciński (wiersz Emir Rzewuski w tomie Nietota), Tymko Padura (Zołotaja boroda) oraz Michał Budzyński (Wacław Rzewuski). Także Jerzy Grotowski umieścił Rzewuskiego w swoim, dotychczas nieznanym tomiku wierszy (napisał je mając 16 lat) pod tytułem Emir el Kadżi. Pojawił się on także na obrazach Juliusza Kossaka, Piotra Michałowskiego i Januarego Suchodolskiego.

Szkoła polska przy Ambasadzie RP w Abu Zabi z siedzibą w Dubaju nosi imię Wacława Seweryna Rzewuskiego.

Dlaczego warto kupować produkty lokalne Hrabina Rzewuska?

-to rodzinna białostocka manufaktura, troszczą się o każdy szczegół procesu produkcji perfum

– dbają o najwyższą jakość składników stosowanych do produkcji perfum

-używają hypoalergicznego oleju jojoba jako bazy do perfum

-perfumy zamknięte są w poręcznych buteleczkach zaprojektowanych specjalnie dla nich

-gustowne pudełka stworzone z myślą o najbardziej wymagających klientach

-kolekcja Qatar to zmysłowe, orientalne zapachy, które są intensywne, długotrwałe, wydajne  dzięki maksymalnemu stężeniu substancji zapachowej

-perfumy są przebadane dermatologicznie, nie testowane na zwierzętach

– wspierają lokalne firmy: pudełka produkowane są w Białymstoku, korzystają z porad  białostockich specjalistów ds. kontroli jakości i bezpieczeństwa.

PRODUKTY HRABINA RZEWUSKA 

0

TOP