0

Czy wiecie że w jabłoni jadalne są nie tylko owoce ale również liści i kwiaty!

Na naszej farmie jest jedna bardzo wyjątkowa jabłoń, znajdziecie ją nieopodal dużej sosny i na przeciwko naszej łąki. Rośnie tutaj odkąd sięgam pamięcią, czyli od minimum 37 lat. Zawsze wydawała cudownie smaczne aczkolwiek małe owoce, kwitła jako pierwsza i zawsze zbieram z niej listki. Z listków przyrządzam dla mojej mamy, babci i siostry i wszystkich kobiet w naszej rodzinie „kobiece herbatki„. Mój ukochany przepis to: liście jabłoni, kwiat dziewanny, kwiat róży, kwiat jasnoty białej, kwiat czerwonej koniczyny. 

Liście jabłoni, zbierajmy z miejsc czystych ekologicznie, bez pestycydów, najlepiej ze starych odmian. Zebrane listki zuszmy na np. gazecie, w ciemnym, przewiewnym miejscu.

Picie naparów z liści jabłoni sprawia iż nasze nogi będą wyglądać pięknie a to za sprawą rutyny i kwercytyny, które wzmacniają naczynka krwionośne oraz kwasu chlorogenowego, który usuwając nadmiar wody z organizmu likwiduje obrzęki i uczucie ociężałości na nogach.

Nasza cera odzyska zdrowy wygląd, ponieważ liście jabłoni maja działanie przeciwzapalne i ściągające. Stan zapalny to ogromne ilości bardzo postarzających organizm wolnych rodników, działanie przeciwzapalne jabłoni naturalnie odmładza organizm. Liście działają również przeciwbakteryjnie, a mniej złych bakterii w organizmie to mnie szkodliwych toksyn, które przyczyniają się do starzenia organizmu.  Dlatego napar z liści jabłoni możecie wypić ale możecie też zastosować jako mgiełkę do twarzy o działaniu przeciwzaplanym, przecitrądzikowym, matującym. Co więcej w tym samym naparze możecie płukać włosy przetłuszczające się, matowe, zniszczone, bez połysku, a jak Wam zostanie jeszcze trochę naparu to koniecznie namoczcie w nim płatek kosmetyczny i przyłóżcie na powieki i zawsze kiedy macie podrażnione oczy od pracy przy komputerze.

Autor Monika Górska

0

TOP