0

Pokrzywa od lat zaliczana jest do ziół przyjaznych włosom. Dzieje się tak dzięki zawartych w niej witaminom A, E oraz kwasu pantotenowego (chroniącego przed wypadaniem włosów). Pokrzywa jest rownież skarbnica minerałów takich jak cynk, siarka, krzem, mangan – bez których włosy nie mogą wyglądać pięknie. 

Pokrzywa poprawia mikrokrążenie w skórze głowy, a więc pobudza pracę cebulek włosowych. Działa na włosy odnawiająco, szczególnie kiedy są zanieczyszczone produktami fryzjerskimi, matowe, uszkodzone. Włosy regularnie pielęgnowane ta rośliną stają się mocne, silne, przyspieszony zostaje ich porost. 

Pokrzywa ogranicza przetłuszczanie się włosów, leczy łupież. 

Jak stosować pokrzywę na włosy ?

Olej pokrzywowy 

NA KOŃCÓWKI WŁOSÓW – kilka kropli wsmaruj na suche końcówki włosów, nie spłukuj. 

WCIERKA OLEJOWA – Olejowanie na sucho: jest polecane dla włosów zniszczonych i cienkich, ponieważ podnosi ich elastyczność i nawilżenie. Niewielką ilość oleju wmasuj w suche włosy (nie muszą być umyte), pozostaw na 3-12 godzin. Umyj włosy.

Olejowanie ma mokro: jest idealne dla włosów twardych i daje głębsze wniknięcie oleju we włosy. Do pół szklanki ciepłej wody wlej 2-3 łyżeczki oleju. Zawartość delikatnie rozlej na włosach. Trzymaj na włosach 1-3 godziny. Umyj włosy. 

Jak często stosować olejowanie ? 

Raz w tygodniu kiedy mamy włosy bardzo suche, oraz  raz na 2-3 tygodnie kiedy mamy włosy normalne. 

Ocet pokrzywowy

Jako wcierka działa bezpośrednio na cebulki włosów, jej efektem jest stymulowanie włosów do wzrostu oraz zapobieganie ich wypadaniu. Raz w tygodniu wmasuj niewielką ilość octu (ok łyżeczki) z skórę głowy. Zabieg wykonaj przed umyciem włosów. Zapach octu zniknie po minucie.

Jako mgiełka na całe włosy, efektem jej stosowania są włosy grubsze, lśniące, rzadziej się przetłuszczające. Dwa razy w tygodniu mgiełką spryskuj włosy po umyciu. Nie spłukuj. Zapach octu zniknie po minucie.

Polecana produkty

OLEJ POKRZYWOWY

OCET POKRZYWOWY

 

0

TOP