0

Żyjemy w świecie wielkich miast, ciągłych spotkań. Nasze dłonie dotykają smartfonów, klamek, przycisków w windzie i bardzo często nawet nieświadomie dotykamy twarzy wprowadzając na nią bardzo różny mikrobiom. Aby naturalnie zwalczyć niekorzystne bakterie, wirusy czy grzyby, które mogę stać się przyczyną np. trądziku bądź innych stanów zapalnych, warto raz w tygodniu wmasować w twarz olej z czarnuszki. 

Olej z czarnuszki naturalnie „dezynfekuje biologicznie” skórę – czyni to poprzez ograniczanie rozrostu takich bakterii jak gronkowiec złocisty oraz drożdżaków candida.

Ponadto olej z czarnuszki siewnej zapewnia utrzymanie elastyczności skóry na odpowiednim poziomie. Jest polecany dla wszystkich, którzy chcą poprawić stan, jakość oraz kondycję skóry. 

Obecność kwasów tłuszczowych wielonienasyconych  poprawia strukturę błon komórkowych skóry. Dzięki składnikom takim jak nigellon olej działa silnie przeciwzapalnie i antyoksydacyjne. 

Olej z czarnuszki wspaniale sprawdza się  jako „kosmetyk” fotoprotekcyjny, zwłaszcza do cery wrażliwej i narażonej na podrażnienia.  

Autor Monika Górska

0

TOP