0

Dzień dobry 🙂

Na Mojej Farmie Urody oficjalnie rozpoczęliśmy zbiory WIOSENNEJ POKRZYWY 🙂 jestem szczęśliwa, że przyroda budzi się do życia i daje nam swoje skarby!

Każda z nas po zimie potrzebuje regeneracji, odżywienia i energii słońca. Nasz skóra i włosy po długiej zimie są osłabione. Dlatego bardzo zachęcam Was do przygotowywania płukanek do włosów ze świeżej pokrzywy!

Pokrzywa działa oczyszczająco i ściągająco. Pielęgnuje skórę głowy, gdy włosy nadmiernie wypadają. Poprawia ukrwienia skóry głowy i wzmacnia cebulki włosów, reguluje również pracę gruczołów łojowych skóry głowy przy nadmiernym przetłuszczaniu. Zmniejsza tworzenie się łupieżu, działa ściągająco, tonizująco, wzmacniająco i przeciwzapalnie.

Aby jeszcze bardziej odżywić włosy możesz do szklanki naparu dodać 1 łyżeczkę OCTU POKRZYWOWEGO.

Jak przyrządzić napar ?

Zebrane świeże listki pokrzywy (około jedną garść) przełóż do małego garneczka, wlej ok 2 szklanki wody i doprowadź do wrzenia. Napar pozostaw do zaparzenia na ok 20 minut.

Kiedy stosować napar ?

Napar stosujemy jako ostatni krok w pielęgnacji włosów tzn. po ich umyciu. Kiedy włosy są mokre napar delikatnie przelej na włosy, wykonując jednocześnie drugą dłonią masaż skóry głowy. Naparu nie spłukuj! Wysusz włosy suszarką, bądź pozostaw je do naturalnego wysuszenia.

Autor: Monika Górska

0

TOP