0

Matcha to zielona herbata, od ponad 1000 lat  jest używana przez chińskich taoistów i japońskich buddyjskich mnichów Zen jako środek wspomagający utrzymanie spokoju i jasności umysłu, podczas długich godzin medytacji. Dziś wiadomo, że za te neuropsychiczne procesy odpowiada między innymi L-teaninia, która pobudza emitowanie fal alfa w mózgu, które wpływają na nasze samopoczucie i wywołują uczucie relaksu i spokoju, nie powodując senności. L-teanina pomaga wywołać stan czujnego odprężenia podobny do tego, który osiąga się poprzez medytację. Historia matchy w Japonii sięga XIII wieku, kiedy buddyjscy mnisi odkryli, że pomaga im utrzymywać koncentrację w trakcie wielogodzinnych medytacji. Buddyjski mistrz Zen Eisai, który wprowadził matchę w Japonii nazwał ją „eliksirem nieśmiertelnych.

W kosmetyce Matcha zmniejsza stany zapalne, wyrównuje koloryt skóry. Naturalnie zwiększa elastyczność skóry.  Ma mnóstwo antyutleniaczy. Zwalcza stres i zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Matcha zawiera metyloksantyny, które, jak wykazano, stymulują mikrokrążenie w skórze, co nie tylko pomaga promować zdrową, promienną skórę, ale także pomaga utrzymać równą i zdrową cerę! CHRONI PRZED ZANIECZYSZCZENIAMI, USZKODZENIAMI SŁONECZNYMI + STRESEM ŚRODOWISKOWYM W badaniach potwierdzono, że polifenole w zielonej herbacie pomagają chronić skórę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Pomagają również działać jako ochrona przed stresem związanym z zanieczyszczeniem środowiska. MOŻE POMÓC W WALCE Z TRĄDZIKIEM HORMONALNYM, na trądzik hormonalny często wpływa stres i nadmiar hormonów androgenowych, które powodują, że gruczoły łojowe wytwarzają większe ilości sebum. Matcha pomaga uporać się z tym na obu poziomach. Na trądzik hormonalny często wpływa stres i nadmiar hormonów androgenowych, które powodują, że gruczoły łojowe wytwarzają większe ilości sebum. Matcha pomaga uporać się z tym na obu poziomach.  Matcha wykazuje również ochronę skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego.

Ekstrakt jest kolory zielonego i może stanowić wspaniały naturalny barwnik do balsamów na usta, kremów, balsamów do ciała.

OLEJ Z MACHA ZNAJDZIESZ W NASZYM SKLEPIE !

 

0

TOP